loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


IMG 20210619 WA0012W sobotę 19.06.2019 r. o godz. 10:00 odbył się spływ kajakowy dla członków Lokalnej Grupy Działania – „Z Nami Warto”. Pasjonaci turystyki wodnej stawili się na Rynku w Pyzdrach gdzie zostali przewiezieni do Lisewa. Następnie po uroczystym przywitaniu uczestników spływu przez Prezesa Marka Przyjemskiego, Wiceprezesa Jakuba Antkowiaka, a także przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania na wodzie i stosowania się do regulaminu spływu przez ratowników, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wodowania kajaków. 

Pełna uroku trasa rzeką Prosną liczyła 9 kilometrów, odcinek Warty 6 km. Tegoroczny spływ odbył się przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie. Wszyscy uczestnicy raczyli się urokami nadwarciańskiego krajobrazu i korzystali z wodnych kąpieli w Prośnie. Na szczęśliwych, opalonych i uśmiechniętych kajakarzy na mecie, w Pogorzelicy czekała zupa, kiełbaska z grilla oraz kawa, herbata, niestety gorąca! 
Wszystkim uczestnikom, a także naszym lokalnym przedsiębiorcom: PHU Przemysław Szulc z Żerkowa www.kajakizerkow.pl, FHU „WA-MA” Maciej Walicki z Pyzdr, PPHU Familijna z Żerkowa, Strażakom z OSP składamy serdeczne podziękowania. 
Projekt w ramach poddziałania 19.4 został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Początek strony