loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.

loga ue


21 sierpnia 2023 r. o godz. 16:00 w Agroturystyce Łupice odbyły się międzypokoleniowe warsztaty kulinarne, których tematem przewodnim był ziemniak. KGW Rudzianko- Łupiczanki przygotowały przepyszne potrawy m.in. smaczne i delikatne szagówki – poznańskie kopytka na słodko, szagówki (kopytka) z wędzonym boczkiem oraz tak ulubione przez dzieci i młodzież frytki. Młodsze pokolenia uczestniczące w warsztatach chętnie pod okiem Pań z KGW krok po kroku łączyło składniki według domowych przepisów, z których powstały pachnące i słodkie wypieki. Pieczenie ciast to przecież najfajniejszy i najsmaczniejszy wstęp do gotowania przez duże G. Warsztaty międzypokoleniowe odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Zwieńczeniem spotkania było wspólne międzypokoleniowe biesiadowanie z pyrą, ciastem oraz kawą, herbatą i sokiem. Wwarsztatach wzięło udział 41 osób z obszaru gminy Pyzdry.

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie, poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Początek strony