DSCN9618Piąta jubileuszowa edycja Festiwalu Dźwięków Wszelakich Zgrzytowisko odbyła się  w dniach 18-19 sierpnia br. na stadionie miejskim w Bugaju obok Miłosławia.
Na Zgrzytowisku swoje XXX-lecie obchodziły zespoły GAGA/Zielone Żabki i Włochaty.Mimo złych prognoz, festiwalowi towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda, co wpłynęło na klimat beztroskiej zabawy. Publiczność jak i zespoły podkreślały wyjątkową atmosferę festiwalu.Pierwszego dnia na zgrzytowiskowej scenie królował punk rock. Zagrały zespoły młode, jak SweetNovember z Miłosławia czy Karaluch i te o ugruntowanej pozycji – Uliczny Opryszek, Plebania, NOG. Zwieńczeniem bloku był jubileuszowy koncert zespołu GAGA/Zielone Żabki. Drugi dzień Zgrzytowiskarozpoczęły warsztaty Mibndfundless.

Ten dzień zorganizowano z myślą o rodzinach z dziećmi, dlatego zagrały zespoły lżejsze gatunkowo  tj.: Myasta (reggae), Huskarl, Los Illegales, Woda Ski Bla, Dżentelmani czy znana z Must be the Music Offensywa. Głównym punktem programu był koncert zespołu Włochaty. Podczas trwającego festiwalu zadbano również o najmłodczych uczestników - stworzono sferę dla dzieci w której przewidziano atrakcje m.in.: malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane i lepienie z gliny, które przyciągały nie tylko najmłodszych.Kącik został sfinansowany z środków LGD w ramach  Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program PROW na lata 2014-2020.

 

 

Początek strony